Bir dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta forma giyen Tümer Metin, çarpıcı açıklamalar yaptı

13 Haziran 2011 Kategori Beşiktaş Son dakika

Futbol hayatını Yunanistan’ın Larissa takımında sürdüren Tümer Metin, tatilini yaptığı Çeşme’de LİGTV’nin sorularını yanıtladı.

ALEX MUHTEŞEM OYNADI

Fenerbahçe’yi şampiyonluğundan lige kattığı renkten dolayı da Trabzonspor’u tebrik eden deneyimli futbolcu Alex’ten övgü yağdırdı. Özellikle Alex’in ikinci yarıda muhteşem oynadığını ifade eden Tümer, Brezilyalı oyuncuyu eleştirenlere karşı çıktı.  Türkiye gelmiş geçmiş en iyi yabancı oyunculardan biri olduğunu söyleyen Tümer, “Bizim ülkemizde hala Alex’i eleştiriyorlar. Alex’in ne yaptığına bir baksınlar. Biraz insaf, açıp istatisklerine baksınlar. Beraber oynarken de saygı duyuyordum hala da saygı duyuyorum” şeklinde konuştu.

GUTİ İYİ BAŞLADI AMA..

Beşiktaş’ın İspanyol yıldızı Guti ise sezona iyi başladı ancak sonunu getiremedi. Sanki özel hayatında biraz sıkıntıları oldu. “Beşiktaş’ın düşüş yaşadığı an Guti de takımla beraber düşüşe geçti. Malzeme var ama güzel bir aşçı yoktu Beşiktaş’ta. Ligi küçümseyeceksen eğer ligin tepesinde olman lazım. Quaresma çok renkli bir kişilik. Çok iyi bir futbolcu. İsminin aksine yüreğiyle, formayı ıslatarak oynadı. Simao’nun iyi oynadığı maçları var ama Quaresma’nın getirdiği rengi Beşiktaş’a getiremedi. Bobo, Beşiktaş’ın bir numaralı forvetidir” ifadelerini kullandı

BEŞİKTAŞ BİR SERGEN BİR TÜMER BULAMADI

Beşiktaş’ın Tümer ve Sergen gibi bir oyuncuya ihtiyacı var mı?
Bulabilirlerse var elbet. Delgado, Ricardinho’yu getirdiler ama olmadı. Bir Sergen bir Tümer bulamadılar. O mevkide genelde yabancılar oynuyor. O mevki için yerli oyuncu bulmak çok zor.

ARDA’YA YAPMADIKLARINI BIRAKMADILAR

“Aşağıdan oyuncu da gelmiyor. İşte bir Arda geldi ama çocuğa da yapmadıklarını bırakmadılar. Bu kadar eleştiri bu kadar yüklenmeyi sağlıklı bulmuyorum. Fatih Hoca mutlaka Arda’yı tutmak isteyecektir. Benim şahsi görüşüm Arda, Gökhan ve Burak’ın Türkiye’de oynamak için hiçbir geçerli sebepleri yok. Avrupa’da kariyer yapabilirler.”

FUTBOLU NE ZAMAN BIRAKACAK

Kaç yıl daha oynacaksın?
Son zamanlarda hakkında futbolu bırakacağı yönünde haberleri çıkan Tümer, “Futbolu bırakmış abilerimiz var burada. Oynayabildiğin kadar oyna diyorlar. Bırakabilirim de. Belki fizik olarak götürebilirim ama kafa olarak biraz yorgunluk oldu. Oynadığım lig biraz daha hafif. Sanki 1-2 yıl daha devam edeceğim” dedi.

Bir dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta forma giyen Tümer Metin, çarpıcı açıklamalar yaptı , Yazımızda telif haklarına ve herhangi bir yasaya aykırı bilgi veya link bulunuyorsa lütfen Masvemoi@hotmail.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterlidir.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!